26 Ocak 2012 Perşembe

Minecraft'ta Skin Değiştirmek

Merhaba arkadaşlar. Sizlerin en çok istediği konulardan bir tanesi skin değiştirme. Ancak bildiğiniz üzere skin değiştirmek için orjinal oyun sahibi olmak gerekiyor. Fakat korsan oyunlarda da skin değiştirmek için 2 adet yol var. Size bunları anlatacağım.
1-Single Player Skin Değiştirme
Eğer ki değiştireceğim skin'i tek başıma oynarken kullanacağım, yada multiplayer'da ben görsem yeter diyorsanız aşağıdaki youtube videosunda anlatıldığı şekliyle istediğiniz skini yükleyebilirsiniz.


2-Multi Player Skin Değiştirme
Eğer ki sizin görmeniz sizin için yeterli değilse, işte burada sorun başlıyor. Normalde orjinal oyun kullanıcıları skinlerini Minecraft'ın resmi sitesinden değiştiriyorlar. Ancak tabiki bizim böyle bir şansımız yok. Peki biz ne yapacağız? Skin değiştiren orjinal oyun kullanıcılarının kullanıcı adlarını kullanacağız. Yani, ne yazık ki eğer bu yöntemi kullanacaksak kendi nickname'imiz ile oyuna giremeyiz.
http://www.mcskinsearch.com/
Öncelikle bu adrese girelim. İçeride bol bol skin var, fazlasıyla. Bir adet skin seçelim. Ben aşağıdaki linktekini seçtim.
http://www.mcskinsearch.com/skin/FemoMadness
Korsan tipli, sakallı hoş bir şey. Ön izlemesini görmek için java'ya izin vermeniz gerekiyor. Eğer beğendiyseniz hemen kullanıcı adına bakıyoruz.
FemoMadness's Skin
Diye kocaman kocaman yazıyor orada. :) Bu da demek oluyor ki kullanıcı adımızı FemoMadness yaparak girerseniz bu skin'e sahip olacaksınız. Bu şekilde yaptığınızda herkes sizi bu skinle görecek ancak kendi kullanıcı adınızdan mahrum kalacaksınız.

Skin değiştirme konusunda benim bildiğim yöntemler bunlar. Değişik şeyler bulursam tekrar paylaşırım. Aklınıza takılan bir şey olursa bu başlık altından sorabilirsiniz.

Son olarak Hobbit filminin trailer müziği: http://www.youtube.com/watch?v=pEoAP1sg1cU

:)

12 yorum:

 1. Ben de bildiğimi sanırdım. Resmi sadece mob klasörüne atıyordum. :D

  YanıtlaSil
 2. resmi mob klasörüne atınca serverdaki herkes o tipte görünüyor :D

  YanıtlaSil
 3. admin belkiyanlış yere yazıyorum ama sende hala eski mc versiyonları duruyosa, yada başka sitelerden bulurum belkide server.exe dosyaları duruyosa bi şekilde paylaşabilirmisin?

  YanıtlaSil
 4. bukkit.org'da her sürüme uygun server bulabilirsin.

  YanıtlaSil
 5. bi video yaparmısın multiplaye için ismini nekadar yazsamda user not premıum yazıo

  YanıtlaSil
 6. O hata sizinle alakali değil, girdiğiniz server'la alakalı. Premium almadan girebileceğiniz sunucular bukkitturk.com adresinde var.

  YanıtlaSil
 7. Deniz abi ya ben multiplayer giriyorum bana register diyor şifre belirliyorum Şifre /register .... ŞifreOnayla diyor ne yapacağım ?

  YanıtlaSil
 8. video cortlamış bi bakın pls :D

  YanıtlaSil
 9. arkadaş multiplayerda giremiyorum detaylı anlatın osandanmı gircez orjinaldenmi eğer orjinalden girçeksek login faildet yazıyo videoya oyun şunu

  YanıtlaSil
 10. servere girerken bilmemne maximum number filan falan yazıo napacaz

  YanıtlaSil